Akademia Sztuk Pięknych
im. Eugeniusza Gepperta
we Wrocławiu
Plac Polski 3/4
Wrocław
Polska

Renata Pacyna

Renata Pacyna

Absolwentka Architektury Wnętrz Wrocławskiej PWSSP im. E.Gepperta we Wrocławiu (1991 r.). Dyplom – Zestaw elementów scenograficznych do spektaklu autorskiego – w pracowni Architektury Wnętrz profesora Michała Jędrzejewskiego, aneks z malarstwa zrealizowany w pracowni profesora Józefa Hałasa.
Od 1991 roku do końca roku 1992 redaktor graficzny Wydawnictwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Od 1991 roku zatrudniona w Katedrze Architektury Wnętrz PWSSP we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownią Podstaw Projektowania Wystaw. Od 2015 prowadzi Projektowanie Edytorskie na Wydziale Ceramiki i Szkła.
W 2003 r. doktorat w dyscyplinie plastycznej – grafika. Opiekunem artystycznym pracy kwalifikacyjnej był prof. Michał Jędrzejewski
Uprawiane dyscypliny artystyczne to projektowanie graficzne i edytorskie, książka artystyczna, architektura wnętrz. Ma na koncie ponad siedemdziesiąt wystaw, między innymi w Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Danii, Irlandii, na Węgrzech, na Słowacji i w Polsce. Nagrody i wyróżnienia: dwukrotna laureatka Międzynarodowego Festiwalu Książki Artystycznej „Bookart – „Ten, który spada” I miejsce w 2006 r. i „Heloiza. Ubrana, odsłonięta” I miejsce w kategorii „Obiekt” w 2012 r., pierwsze miejsce w konkursie „Polmos – Wrocław” na projekt sklepu firmowego (2005 r., w zespole z D. Grzybowiczem), Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (1995r.) za projekt tomiku „Tylko miłość” (wyd. „Europa”), „Złota Sowa” – Pierwsza nagroda II Warszawskich Spotkań z Dobrą Książką (1993r.) – za projekt edytorski serii tomików poetyckich Zbigniewa Herberta (Wyd. Dolnośląskie), Nagroda Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (2006 r.), wyróżnienie dla kalendarza zrealizowanego dla UM Wrocławia – VI Międzynarodowy Konkurs kalendarzy VIDICAL 2010,. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Japonii, Szwajcarii, na Węgrzech i w Polsce.

Powrót