Akademia Sztuk Pięknych
im. Eugeniusza Gepperta
we Wrocławiu
Plac Polski 3/4
Wrocław
Polska

Renata Pacyna

Renata Pacyna

Absolwentka Architektury Wnętrz Wrocławskiej PWSSP im. E.Gepperta we Wrocławiu (1991 r.). Dyplom – Zestaw elementów scenograficznych do spektaklu autorskiego – w pracowni Architektury Wnętrz profesora Michała Jędrzejewskiego, aneks z malarstwa zrealizowany w pracowni profesora Józefa Hałasa.
Od 1991 roku do końca roku 1992 redaktor graficzny Wydawnictwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Od 1991 roku zatrudniona w Katedrze Architektury Wnętrz PWSSP we Wrocławiu, gdzie prowadzi pracownią Podstaw Projektowania Wystaw. Od 2015 prowadzi Projektowanie Edytorskie na Wydziale Ceramiki i Szkła.
W 2003 r. doktorat w dyscyplinie plastycznej – grafika. Opiekunem artystycznym pracy kwalifikacyjnej był prof. Michał Jędrzejewski
Uprawiane dyscypliny artystyczne to projektowanie graficzne i edytorskie, książka artystyczna, architektura wnętrz. Ma na koncie ponad siedemdziesiąt wystaw, między innymi w Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Danii, Irlandii, na Węgrzech, na Słowacji i w Polsce. Nagrody i wyróżnienia: dwukrotna laureatka Międzynarodowego Festiwalu Książki Artystycznej „Bookart – „Ten, który spada” I miejsce w 2006 r. i „Heloiza. Ubrana, odsłonięta” I miejsce w kategorii „Obiekt” w 2012 r., pierwsze miejsce w konkursie „Polmos – Wrocław” na projekt sklepu firmowego (2005 r., w zespole z D. Grzybowiczem), Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (1995r.) za projekt tomiku „Tylko miłość” (wyd. „Europa”), „Złota Sowa” – Pierwsza nagroda II Warszawskich Spotkań z Dobrą Książką (1993r.) – za projekt edytorski serii tomików poetyckich Zbigniewa Herberta (Wyd. Dolnośląskie), Nagroda Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (2006 r.), wyróżnienie dla kalendarza zrealizowanego dla UM Wrocławia – VI Międzynarodowy Konkurs kalendarzy VIDICAL 2010,. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych w Japonii, Szwajcarii, na Węgrzech i w Polsce.

Jacek Żurek

Jacek Krzysztof Żurek

Doktor Sztuk Pięknych w dyscyplinie Sztuki Projektowe, technik architekt, architekt wnętrz, designer, adiunkt w Katedrze Architektury Wnętrz na wydziale Architektury Wnętrz
i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Absolwent wrocławskiej ASP (dyplom w pracowni projektowania architektury wnętrz prof. Michała Jędrzejewskiego). Od 2013 roku prowadzi zajęcia w I Pracowni Podstaw Projektowania Architektury Wnętrz oraz
w studium „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze” na macierzystym wydziale wrocławskiej ASP, a także zajęcia ze zakresu „Zintegrowanego Projektowania Wnętrz” na kierunku Architektura Krajobrazu we wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Autor publikacji dla prasy branżowej oraz recenzji projektów architektonicznych na zlecenie instytucji publicznych. Twórca plakatów do „mega widowisk” Opery Dolnośląskiej, projektów obiektów miejskich promujących EURO 2012 oraz festiwal Wratislavia Cantans. Autor koncepcji architektonicznych „Kładki Wolności” w Lubinie oraz „Kapsuły Czasu” we Wrocławskim Parku Biznesu. Dorobek artystyczny obejmuje liczne realizacje z zakresu projektowania koncepcji architektonicznych, małej architektury, architektury wnętrz, ekspozycji wystawienniczo-targowych oraz designu kolekcjonerskiego w tym mebli unikatowych, na zlecenie przedsiębiorstw, instytucji, placówek dyplomatycznych oraz inwestorów prywatnych. Laureat konkursów projektowych z zakresu architektury wnętrz oraz wystawiennictwa, uczestnik wystaw w kraju i za granicą. Członek jury w konkursach projektowych między innymi „Diamenty Architektury” w kategorii „Bitwa Kreatywna” 2011r., oraz w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów zewnętrznych przed Centrum Poznawczym w Hali Stulecia w 2015r. W latach 2011, 2012, 2013, w osadzie z prof. Dariuszem Grzybowiczem, trzykrotny zdobywca Pucharu Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza za zajęcie pierwszego miejsca we „Wrocławskich Regatach Kajakowych, Vip”, jako reprezentant wrocławskiej ASP.
W 2013r. laureat Indywidualnej Nagrody II Stopnia Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu za osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne. Od 2016r. uczestnik projektu naukowo-artystycznego „Silesium”.

Anna Kowalska-Szewczyk kurator i koordynator projektu

Studia w latach 1977-82 we wrocławskiej PWSSP obecnie ASP. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego oraz w pracowni malarstwa w architekturze prof. Mieczysława Zdanowicza. Od 1982 zatrudniona w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie na stanowisku profesora, gdzie prowadzi pracownię malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Zrealizowała m. in. takie cykle malarskie jak ; „Fabryczna”, „Pejzaż kultowy”, „Praformy”, „Trofea”. Jest również kuratorem wielu wystaw, a ostatnio projektu artystycznego „Silesium.

Anna Kołodziejczyk

Artystka, kuratorka. W latach 1999 – 2005 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby krakowskiej i wrocławskiej ASP. Dyplom z malarstwa zrealizowała pod kierunkiem prof. Aleksandra Dymitrowicza na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Laureatka kilku konkursów; m. in: Nagroda Prezydenta Wrocławia w Krajowym Konkursie Malarstwa im. Eugeniusza Gepperta, 2007; Grand Prix Samsung Art Master, 2004. Od 2005 pracuje w macierzystej uczelni na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w pracowni dyplomującej prof. Piotra Błażejewskiego.

Maciej Albrzykowski

Dyplom z rzeźby 1986 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Feliksa Kociankowskiego. W1987rozpoczął pracę na uczelni w pracowni rysunku doc. Leona Podsiadłego w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku profesora w pracowni rzeźby dyplomującej prof. Zbigniewa Makarewicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi pracownię technik rzeźbiarskich – drewno w Katedrze Rzeźby Technik Rzeźbiarskich we Wrocławiu.

Grażyna Jaskierska – Albrzykowska

Dyplom z rzeźby 1988 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Leona Podsiadłego. W 1988 rozpoczęła pracę na uczelni w pracowni ad. Alfredy Poznańskiej w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku prof. zw. na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi dyplomującą pracownię rzeźby w Katedrze Rzeźby we Wrocławiu.

Małgorzata Kazimierczak

Artystka od lat działająca w obszarze sztuki przestrzeni instalacyjnej, obiektu, fotografii, rysunku, filmu, video-artu. Realizuje projekty intermedialne łącząc wiele dziedzin, technik i doświadczeń. Odwołuje się często do miejsca czasu i ludzi którzy ją otaczają.W 1995 r. ukończyła ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby.

Igor Wójcik

Studiował w PWSSP we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom magisterski w roku 1993. Był stypendystą Fine Arts Ateliers of Hollywood w USA i Atlantic Region Learning Center w Kanadzie. Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych i 8 indywidualnych[7], m.in.w Zacheta, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Polskim Instytucie w Lipsku (Niemcy), Polskim Konsulacie w Los Angeles (USA), Polskim Instytucie w Pradze (Czechy), Muzeum Krajowym w Brunszwiku, Von der Heydt Museum w Wuppertalu (Niemcy), Galerii „Toporowicz” w Los Angeles (USA).

Kamil Moskowczenko

2003-2006 – Studia na Wydz. Ceramiki i Szkła na kierunku : Ceramika; 2009 -Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Piotra Błażejewskiego i malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni profesora Wojciecha Kaniowskiego. Od 1999 r prowadzi pracownię-laboratorium mediów malarskich i ceramiki jako zaplecze swoich działań artystycznych. W okresie studiów podjął działania na rzecz realizacji projektu miejsca prezentacji sztuki współczesnej w Akademii zakończone powołaniem w 2009 r.